FC Kemi C15 (P98-99)

FC KEMI C15 Kai Pahlman -karsinta 2013, Pohjois-Suomi
PvmKloKenttäIDOtteluTulos
La 19.1.2013 10:15 Heinäpää JP-halli 241140 OLS98 Edustus - FC Kemi 2 - 0
Ti 26.2.2013 18:30 Heinäpää tn 241137 FC Kemi - Tervarit-j 99 6 - 3
Su 24.3.2013 12:00 Heinäpää JP-halli 241139 FC Kemi - HauPa 99 5 - 1
       
Joukkue O V T H Te P
C -15 Pojat - Kai Pahlman karsinta, Lohko A
OLS 98 Edustus 3 3 0 0 18 2 9
FC Kemi 3 2 0 1 11 6 6
HauPa P99 3 1 0 2 3 11 3
Tervarit-j 99 3 0 0 3 6 19 0


Kai Pahlman -lopputurnaus järjestetään Oulussa 25.-28.7.2013. Koska turnauksen järjestäjänä toimii Oulun Luistinseura eli OLS, on OLS automaattisesti oikeutettu osallistumaan turnaukseen, ja tästä johtuen piirien väliseen Kai Pahlman karsintasarjaan osallistuu pohjoisen A-lohkosta lohkon toiseksi sijoittunut joukkue eli FC Kemi. Karsintasarja pelataan kuuden joukkueen yksinkertaisena sarjana, ja tästä sarjasta kolme parhaiten sijoittunutta joukkuetta lunastaa paikan Kai Pahlman lopputurnaukseen. Karsintasarja muodostuu Pohjois-Suomen, Vaasan ja Keski-Suomen piirin joukkueista.

C -15 Pojat - Kai Pahlman piirien välinen karsinta
PvmKloKenttäIDOtteluTulos
27.4 12.30 Länsikenttä tekonurmi 260745 FF Jaro - FC Kemi 4 - 0
18.5 15.00 Botnia  ulkotekonurmi 260746 VPS-j - FC Kemi 4 - 1
25.5 14.30 Raatin tekonurmi 260755 Tervarit-j - FC Kemi 3 - 0
8.6 14.00 City Sport areena 260751 FC Kemi - GBK/KPS YJ 4 - 1
9.6 13.00 Junko tekonurmi 260754 FC Kemi - SJK-j 1 - 7

 

Joukkue O V T H Te P
C -15 Pojat - sarjataulukko, Piirien välinen karsinta
SJK-juniorit 5 3 2 0 16 6 11
FF Jaro 5 3 1 1 20 7 10
VPS-j 5 3 1 1 16 11 10
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tervarit-j 5 2 1 2 8 7 7
FC Kemi 5 1 0 4 6 19 3
GBK /KPS YJ 5 0 1 4 4 20 1

 


 

FC KEMI C-15

 

PELAAJAT:

Maalivahdit

  • Alaheikka Johannes
  • Montonen Henri

Kenttäpelaajat

  • Alajärvi Eetu
  • Enqvist Mikko
  • Huttunen Jussi
  • Isomäki Aleksi
  • Jussila Konsta
  • Kokkonen Severi
  • Konttajärvi Joona
  • Köngäs Miikka
  • Lepojärvi Veeti
  • Lilja Vesa
  • Luokkala Veikka
  • Marjamaa Samppa
  • Nsega Sergei
  • Numminen Jesse
  • Ojanaho Matias
  • Pikkarainen Tuukka
  • Uimaniemi Ville

TOIMIHENKILÖT:

Valmentajat

  • Päävalmentaja
    Kalle Huusko
  • Henri Mäki-jokela
  • Markku Oksala

Taloudenhoitaja / huoltaja

  • Henry Enqvist

Yhteystiedot

  • Joukkueenjohtaja
    Jarkko Montonen
  • TP-47 yhteyshenkilö
    Jarmo Lahdenperä